Krzysztof Barcik – kompozytor, gitarzysta, producent, absolwent University of Miami School of Music, Floryda, USA oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 1994 w plebiscycie Magazynu Muzycznego “Gitara i Bas” został wybrany najlepszym instrumentalistą w kategorii ”Inne Instrumenty – Syntezator Gitarowy”. W latach 1980-2000 w rankingu Magazynu Muzycznego “Jazz Forum” przez wiele lat znajduje sie w czołówce gitarzystów jazzowych w Polsce.

Jako gitarzysta wystąpił z wieloma artystami muzyki jazz i pop. W USA koncertował m.in. z Big Bandem “Concert Jazz Band” University of Miami ( soliści Joe Henderson, Maria Schneider ). Wystąpił też z własnym autorkim programem na wielu festiwalach; International Association of Jazz Educators – Atlanta; Hollywood Jazz Festival; Warsaw Summer Jazz Days; Guitar City; Jazz Jamboree; Jazz na Starówce.
Barcik do chwili obecnej nagrał 36 autorskich płyt wydanych dla EUROZONE MUSIC, Allegro Records, Radio Katowice, CD Sound Int., Power Bross, Paris Music / Universal PPM ( soliści to m.in. Urszula Dudziak, Michał Kulenty, Krzysztof Ścierański ). Jako kompozytor, gitarzysta i producent jest muzykiem otwartym na różne style i gatunki w muzyce, nagrywa ścieżki gitary jako muzyk sesyjny do ponad 150 płyt CD, m.in. dla Zbigniewa Preisnera dla Hollywood, Pawła Mykietyna do “Pasji”, bierze udział w licznych programach telewizyjnych. W wolnych chwilach udziela się również jako pedagog. Swoje umiejętności pedagogiczne zdobywał m.in. w czasie studiów na University of Miami gdzie przez 2 lata był asystentem i pedagogiem gitary jazzowej.

Jako gitarzysta czuje się świetnie w solowych gitarowych utworach, jak również w combo, big-bandzie i orkiestrze symfonicznej. Do chwili obecnej nagrał ponad 1000 własnych kompozycji. Jego spektrum kompozytorskie jest bardzo szerokie i sięga od jazzu do nowoczesnego popu i elektroniki, fusion, klasyki, rocka i jeszcze dalej.

W roku 2014 Krzysztof Barcik wraz z Andrzejem Milanowskim powołał do życia EUROZONE MUSIC – Music Library. EUROZONE MUSIC to pierwsze polskie niezależne wydawnictwo promujące polskich kompozytorów tak zwanej muzyki ilustracyjnej dla szeroko rozumianych Mediów. Z wydawnictwem współpracuje już 38 uznanych polskich kompozytorów. Katalog EUROZONE MUSIC, jako jedyny aktywnie reprezentujący polskich twórców w tej dziedzinie, w chwili obecnej jest również dystrybuowany na rynki zagraniczne.